Zvezdan Terzić: "Ako Partizanu ne valja Peđa Mijatović, ko onda valja?"

Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: FK Crvena zvezda

Navijači Partizana grizu nokte, jer ih posle sezone bez trofeja čeka još jedno burno leto, moguća Skupština koja će konačno iskristalistati pravac rukovođanja klubom iz Humske i staviti tačke na unutrašnje podele, a sve te priče, spekulacije nisu prošle neopaženo ni u taboru najvećeg rivala Crvene zvezde. U velikom intervju za Kurir, generalni direktor crveno-belih Zvezdan Terzić se dokatao i "komšija", te je istakao da u crno-beli trenutno nemaju kvalitetne ljude u rukovodećim strukturama, ali je gotovo bez ustezanja pružio podršku Predragu Mijatoviću, sa kojim od povratka bivšeg asa iz Španije gaji prijateljske odnose.

Uputio je Terzić poprilično lepe reči na račun svog "protvinika" iz Partizana.

- Partizan nema kvalitetne ljude, jer Srbija generalno brzo troši ljude. I oni ako potroše sada... Zamislite, pre tri godine je bila misaona imenica da Peđa Mijatović dođe u Partizan. Nije on imao samo igračku karijeru, tri godine je bio direktor Reala iz Madrida. I ako on ne zna, ko zna? Čovek je dokazan, nije samo šutirao loptu već je upravljao velikim sistemom. I da ste nekome pre tri godine rekli-doći će Peđa Mijatović za direktora Partizana, rekli bi vam da je to nemoguća misija. I, sad im ne valja ni on?! Pa, ko onda valja? Dogovorite se sami sa sobom – rekao je Zvezdan Terzić.

Podsetimo, Mijatović i Terzić su u nekoliko navrata forografisani zajedno, na ručkovima, proslavama u Ljutice Bogdana, tokom večitih derbija. I, to je izazvalo priličnu tenziju i nezadovoljstvo među navijačima Partizana. Oni su u jednom momentu reagovali transparentom upućenim potpredsedniku za sportska pitanja, dogodila se i verbalna rasprava na jednom od mečeva u Humskoj.

Otuda je vremenom eksponiranje svedeno na znatno manju meru, ali direktor Zvezde očigledno nema problem da pokaže naklonost prema Mijatoviću u borbi za vlast sa ostatkom Uprave u Humskoj.

(Telegraf.rs / Kurir)