Pukla bomba u Engleskoj, Mančester siti oborio rekord i platio igrača 116.000.000 funti!
Mančester siti samo potpis deli od realizacije jednog od najvećih transfera u istoriji fudbala. Kako prenose najpouzdaniji svetski izvori, među kojima su Fabricio Romano i Dejvid Ornstin, Notingem Forest prihvatio je ponudu "Građana" vrednu 116 miliona funti, uz dodatne bonuse za usluge Eliota Andersona.
Ukoliko budu ispunjeni svi predviđeni uslovi, ukupna vrednost transfera mogla bi da dostigne čak 130 miliona funti, čime bi bio oboren dosadašnji rekord kada su u pitanju britanski fudbaleri. Time bi bio nadmašen i prošlogodišnji transfer Aleksandera Isaka iz Njukasla u Liverpul.
Prema navodima "Atletika", fudbaler je dobio dozvolu kluba da obavi lekarske preglede u Sjedinjenim Američkim Državama, gde se trenutno nalazi sa reprezentacijom na Svetskom prvenstvu. Pregledi su planirani za petak, a nakon toga preostaje još samo da budu usaglašeni lični uslovi kako bi posao bio ozvaničen.
Anderson će ovim transferom postati najskuplji britanski fudbaler svih vremena. Dosadašnji rekord držao je Deklan Rajs, koji je 2023. godine iz Vest Hema prešao u Arsenal za 105 miliona funti.
Istovremeno, Mančester siti će srušiti i sopstveni klupski rekord, koji je do sada držao Džek Griliš, plaćen 100 miliona funti prilikom dolaska iz Aston Vile.
(Telegraf.rs)