Zvezda iskalila bes na Zemunu, Čović drugi strelac

Crveno-beli autoritativno startovali u domaćem prvenstvu

Evroliga i ABA su arhivirane, košarkašima Zvezde ostala je još samo KLS kao prilika da se spase sezona i osvoji trofej koji, znamo, odavno nema takmičarski značaj, već je stvar prestiža u domaćim okvirima.

"Promenjena" Zvezda startovala je autoritativno, pobedila ekipu zemunske Mladosti 115:64 na meču u kojem je trener Dušan Alimpijević šansu iskoristio da podigne takmičarski ritam igrača koji su do sada imali malu minutažu, plus novajlije Čovića i Radanova koji su u međuvremenu prekomandovani iz filijale FMP.

Upravo je Čović bio jedan od zapaženijih u trijumfu, meč je završio sa 16 poena i 5 asistencija (indeks 20), efikasniji od njega bio je samo Stefan Janković sa 22 poena, uz 8 skokova i 3 asistencije...

Po 15 poena dodali su Kešelj, Davidovac, Dobrić...

Ročesti je odigrao tek osam minuta, upisao 2 poena, dok su Omić i Feldin ostali bez minuta, nije bilo potrebe da se angažuju danas.

Zvezda je, kao što je poznato, na KLS front ušla bez Dilana Enisa i Milka Bjelice kojima se klub zahvalio na saradnji, umesto prvog stigao je Čović, a iskusnog krilnog centra zamenio je danas odlični Janković, najefikasniji akter utakmice.

Drugo pojačanje iz FMP-a, Aleksa Radanov, pokazao je samo deo svog talenta, dao je 8 poena i "kandidovao" se za solidnu minutažu i u nastavku sezone.

Bila je ovo prilika da i Kešelj konačno dobije više vremena u igri, iskoristio je ukazanu šansu iskusni krilni igrač od koga bi u nastavku Zvezda možda mogla da dobije veći doprinos u napadu na četvrtu uzastopnu titulu prvaka Srbije.

Crvena zvezda mts - Mladost Zemun 115:64 (26:15, 27:21, 29:16, 33:12).

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 2, Lazić 3, Janković 22, 8sk, Dobrić 15, Lesor 6, Kešelj 15, Čović 16, 5as, Omić, Jovanović 13, Davidovac 15, Radanov 8, Feldin.

MLADOST: Nešović 2, Malidžan 4, Novaković 5, Brkić 11, Bjelić 11, Nikolić 6, Babović 2, Novaković, Drašković, Antonijević, Jeković 18, Svilar 5.