Partizan stigao 20 razlike, ali nije imao snage za pobedu: Monako pokorio Pionir ponovo!

Crno-beli su poraženi sa 72:68 čime su izgubili prvo mesto u grupi, ali su bar uspeli da smanje visoku razliku rivala

Košarkaši Partizana NIS   poraženi su od Monaka u 3. kolu Top 16 faze, 7Days Evrokupa sa 68:72 čime su prokockali priliku da i dalje ostanu na prvom mestu, ali i zakomplikovali situaciju za četvrtfinale.

Ipak, već sledeće nedelje igraju meč sa istim rivalom, pa je to prilika da im se revanširaju. Zanimljivo je da je Monako pobedio i Zvezdu u Pioniru i to u prvoj fazi Evrokupa.

Partizan je uspeo da stigne 20 poena minusa i da uvede meč u neizvesnu završnicu. Prava drama viđena je u samoj završnici meča na dva minuta pre kraja. Monako je imao plus 8 (61:69), ali Partizan se brani i Si ubacuje trojku za 64:69 na minut pre kraja. Ponovo dobra odbrana, ali loš napad i Nikolić gubi loptu, a Monako poentira za 64:72.

Međutim, Monako nije uspeo da poentira, a crno-beli su bar smanjili razliku na pristojnih četiri razlike.

Inače, Partizan je ceo meč odigrao jako loše, od samog starta je Monako diktirao tempo i nametnuo igru koja njima odgovara. Crno - beli su imali katastrofalan šut za tri poena sve do početka četvrte četvrtine 5-24, a onda su u poslednjem kvartalu dali pet iz 10 pokušaja.

Takođe za dva poena su šutirali samo 44% 16-36 i uz 13 izgubljenih lopti ni 14 ofanzivnih skokova im nije pomoglo. Takođe, slab je bio učinak Vanje marinkovića koji je šutirao iz igre 0-6, a on je uzdanica tima.

Osim napada, odbrana je takođe bila loša, naročito od blokada i od klasičnog pik en rola.. Monako je u 26. minutu imao plus 30 (30:50) i činilo se da je meč završen, ali su momci Andree Trinkijerija pokazali bar karakter i borili se do kraja.

Prava je šteta što su crno-beli, a posebno Nikolić i Lendejl mnogo kasno počeli da igraju kako znaju, jer bi ishod meča bio drugačiji. Nikolić je samo u četvrtom periodu ubacio 14 poena od svojih 16.. Janković Nikola je u prvoj četvrtini dao 12 i na toliko poena je ostao. Odigrali su u totalnom raskoraku svi igrači. Ipak, sledeće nedelje je prilika za revanš u Monte Karlu.

PARTIZAN - MONAKO 68:72

(13:21, 13:19, 12:14, 30:18)