Šta se dešava sa Fenerom? Žocov tim uzdrman u turskom derbiju

Nikako srpski trener da konsoliduje ekipu

Košarkaši Fenerbahčea ne mogu da se "sastave" na početku sezone u kojoj nižu poraze na oba fronta. Novi, i to prilično ubedljiv, tim Željka Obradovića pretrpeo je u gradskom derbiju od Galatasaraja rezultatom 83:64.

Podatak da je Fener ubacio samo pet poena za osam minuta poslednje četvrtine sve govori o igri skupocenog sastava predvođenog De Koloom, Lovernjom, Datomeom, Vilijamsom, Veselim...

Bio je ovo drugi vezani poraz Fenera (posle Armanija), a prvi u turskom prvenstvu posle pet rundi, pa je sad u egalu sa Galatasarajem koji takođe ima skor 4-1.

Greg Vitington bio je neuhvatljiv za goste, ubacio je 20 poena, dodao i devet skokova i četiri asistencije kao najproduktivniji akter u pobedničkom sastavu.

Eron Herison je meč završio sa 14 poena i 8 asistencija, dok je Taj Vebster dodao 17 poena.

Vebsterova trojka za "beg" na 69:57 polovinom poslednje četvrtine definitivno je "slomila" goste koji su do kraja potpuno potonuli.

Nando De Kolo je bio najbolji kod Fenera sa 16 poena, Viliajms je ubacio 14, Slukas 12, a Mahmutoglu 10 poena.

U Evroligi, Fenebahče ima tri poraza u uvodne četiri runde.