Srbija je u polufinalu Eurobasketa i ide po medalju!! Naše gracije srušile aktuelnog šampiona

Naše reprezentativke su posle velike borbe bile bolje od Španije.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije  pobedila je aktuelnog šampiona i domaćina prvenstva Španiju sa 71:64 za polufinale Eurobasketa!

Naše gracije odigrale su odlično i srušile aktuelnog prvaka Evrope i prošle u polufinale gde imaju prilike da osvoje medalju.

Prava drama viđena je na kraju ovog meča koji je protekao u egalu i uz blagu prednost Španije. Srbija je imala prednost 62:61 na 22 sekunde pre kraja. Španija je imala napad, a mi smo odlučili da ga branimo, ipak sudija je dosudio faul na 1,5 sekundi pre kraja i to u neobičnoh situaciji kada Španjolka nije ni bila u prilici za prodor ka košu.

Promašili su jedno bacanje i izboren je nerešen rezultat i produžetak.

U dodatnih pet minuta Srbija je dominirala i osigurala 4 poena viška 67:63, a na kraju i trijumf posle trojke Nevene Jovanović za 71:64.

U polufinalu naše gracije igraju sa Belgijom koja je pobedila Rusiju 85:83.

Sonja Vasić je predvodila Srbiju sa 19 poena i 9 skokova, Nevena Jovanović je imala 15 poena i 10 skokova i njih dve su najviše povukle na kraju utakmice.

Utakmica je bila izuzetno zanimljiva i neizvesna iako ne toliko kvalitetna zbog velikog uloga. Španija je dominirala u prvom poluvremenu i imala je blagu prednost od 4- do 6 poena razlike 27:23.

U nastavku meča, naše devojke su preuzele kontrolu nad utakmicom i počele da tempom i agresivnošću lome protivnice. Ključni momenat preokreta desio se na dva minuta pre kraja kod vođstva španije 55:61.

Tada naša ekipa pravi seriju 7-0 koju su pokrenule Nevena Jovanović i Sonja Vasić i dolaze do 62:61 i prilike za pobedu. Međutim, sudije neopravdano dodeljuju dva bacanja domaćinu ( faul je bio, ali nisu bile u bonusu naše devojke) i Španija izjednačuje rezultat na 62:62. Ali, dalje od toga nisu mogle.

Usledila je furiozna odbrana naših devojaka i serija 9-2 za konačan trijumf.

SRBIJA - ŠPANIJA 71:64 62:62  (13:15, 10:12, 20:16, 19:19- 9-2)

SRBIJA: Anderson 17, Bruks 7, Jovanoviž 15 (10 sk), Krajišnik 5 (7sk) Vasić 19 (9sk), Butulija, Čađo 2, Crvendakić 2, Dabović 2, Dugalić, Janković, Škorić 2

ŠPANIJA: Kasas 2, Konde 5, Domingez 12, Ndour 12, Kuervedo, Karera 9, Kazorla 11, Gil6, Ginzo, Ouvinje 14, Palu, Rodrigez,

TOK MEČA

Produžetak

45.min: 71:64 KRAJ

44. min: 66:64 Velika borba u četvrtfinalu, naše devojke imaju prednost i sigurniju igru.

42 min:66:62 Srbija ima psihološku prednost, ali Španjolke se ne predaju.

4/4

40. min: 62:62 KRAJ Imala je Srbija pobedu u rukama, ali su sudije odigrale ključnu stvar i dale bacanja Španjolkama na 1,5 sekundi pre kraja, a one su realizovale samo jedno.

40. min: 62:61 Odlična odbrana naše ekipe i onxda magična Sonja Vasić leđnom tehnikom daje poena za vošstvo. Do kraja 22 sekunde.

39. min: 60:61 TROOOJKA Anderson za egal naše ekipe, baš kada je trebalo. Minut do kraja utakmice

38. min: 55:61 Ne mogu naše košarkašice da materijalizuju dobru odbranu, promašuju iz kontranapada, Španjolke koriste da održavaju prednost

35. min: 51:55 Španjolke se razigrale, počele da pogađaju trojke

33. min: 47:50 Počelo je poslednjih 10 minuta meča. Ekipe su u egalu i ko bude koncentrisaniji doći će do pobede. Španija pojačava ritam.

3/4

30. min: 43:41 Velika borba, Nevena Jovanović (10 poena) sa dve trojke donosi našem timu prednost, ali i Španjolke uzvraćaju.

26. min: 35:32 Preokret Srbije, odlična igra, agresivna, a Španjolke greše, promašuju zicere. Sonja Vasić caruje pod oba obruča sa 7 skokova.

23. min: 29:29 Odlična igra naše selekcije serija 6-0 za egal, probudila se Nevena Jovanović koja je vezala 4 poena.

22. min: 23:29 Španija otvara drugo poluvreme brzim poenima, selektorka Srbije Marina Maljković traži bržu igru.

2/4

20 min: 23:27 Odličnom odbranom naše košarkašice su uspele da anuliraju veliku prednost Španije i da sa serijom 6-2 odu poluvreme odu sa -4.

20. min: 20:25 Vrlo tvrda igra obe ekipe, dosta praznih minuta na obe strane, a naše devojke ne koriste neefikasnu igru Španjolki da preokrenu rezultat.

15.min: 17:25 Konstantno su igračice Srbije u zaostatku od 4 do 6 oena, Španjolke ne dopuštaju ni milmetar prostora za igru, našu najbolju igrčaicu Sonju Vasić su zatvorili.

12. min: 15:17  Nastavlja se velika borba za polufinale. Španija ima prednost pod košem gde Ndour ima već 8 poena i tri skoka, kod selekcije Srbije Ivon Anderson 4 poena.

1/4

10. min: 13:15  Za sada se naše košarkašice odlično drže, menjaju ritam, igraju agresivno i održavaju egal sa Španjolkama.

7. min: 8:12 Igra se dosta brzo, naše devojke pokušavaju da iz kontranapada stvore prednost, ali ne uspeva svaki put. Španjolke šutiraju u prvih nekoliko sekundi napada. Srbija nema nijedan faul za sada.

4. min: 4:5 Uzvratile su naše košarkašice, koje sad pokušavaju preko Crvendakić pod košem da stvore prednost.

2. min: 0:3 Španija trojkom otvara utakmicu, naše devojke prilično stegnute