Bogdanov saigrač iz Atlante spreman da igra za Italiju na Olimpijskim igrama
Danilo Galinari spreman da se stavi na raspolaganje
Italijanska košarkaška reprezentacija izborila je plasman na Olimpijske igre pobedom nad Srbijom 102:95 na kvalifikacionom turniru u Beogradu.
Jedan od najboljih igrača Danilo Gallinari nije bio tamo pošto je bio zauzet u finalu Istočne konferencije sa Atlanta Hoksima kao i naš Bogdan Bogdanović, ali se stavio na raspolaganje za Olimpijske igre i pre nego što je njegova reprezentacija obezbedila svoje mesto na igrama.
Preporučujemo
Gotova je bajka BiH na Svetskom prvenstvu! Amerikanci srušili bezidejne komšije, ne pomaže ni crveni karton
Zbog čega Jovo Lukić nije igrao protiv Amerikanaca? Junak BiH "nestao" nakon gola u prvom meču Mundijala
- I dalje verujem u Olimpijske igre, i ako mi trener i savez daju šansu da odem na Olimpijske igre nakon što danas pobedimo u ovoj utakmici, biće mi čast što ću biti deo tog tima - rekao je Gallinari u svom izlaznom intervjuu za Hupshajp.
Predsednik italijanske federacije Đani Petrući dodao je loptu treneru Meu Saketiju kada je reč o tome da li će Gallinari, zajedno sa Điđi Datomeom i Markom Belinellijem - koji takođe nisu igrali u Beogradu - napraviti olimpijski spisak.
(Telegraf.rs)