Vembanjama propušta Svetsko prvenstvo!
2
1
Vreme čitanja: oko 1 min.
Peh za selektora Vensana Kolea
Foto: Tanjug / AP
Nedavno izabrani prvi pik na NBA Draftu Viktor Vembanjama neće nastupati na predstojećem Svetskom prvenstvu u košarci, koje je na programu krajem avgsuta i početkom septembra.
Momak koji je prošlog novembra debitovao za Francusku reprezentaciju i odigrao ukupno četiti meča, na kojima je u proseku imao 19 poena i 8,3 skoka , istakao je da je odluka konačna i nije bila nimalo laka.
Preporučujemo
"Srđan Đoković je izvadio 10 evra pred Novakom i rekao mu - ovo je sve što imamo, ne mogu više da te pratim"
Zbog njega je hrvatska atletičarka iznenadila celu Evropu i postala šampionka u disciplini Adriane Vilagoš
Vembanjama će biti prva ruki zvezda u narednoj NBA sezoni i nosiće dres San Antonio Sparsa gde će raditi sa legendarnim Gregom Popovičem. Protekle sezone u dresu Metropolitana je ubacivao 21,6 poen uz 10,4 skoka po meču.
Francuska će na Mundobasketu biti u grupi sa Kanadom, Letonijom i Libanom.
(Telegraf.rs)