ASVEL se sprema za Crvenu zvezdu: Francuzi u šampionatu išli do +35
Odličan rezultat
Košarkaši ASVELA su zabeležili i treću pobedu u prvenstvu Francuske, pošto su ovoga puta ubedljivo slavili protiv Portela u gostima sa ogromnih 101:66, čime su pokazali da nisu nimalo naivni ušli u novu sezonu.
ASVEL je inače ekipa koja će saCrvenom zvezdom otvorili novu sezonu Evrolige, kada će ekipa iz Liona gostovati u Beogradu u petak, 5. oktobra, ali će do tada imati i još dve utakmice u domaćem šampionatu, pre nego li stignu u srpsku prestonicu.
Preporučujemo
Drama nad dramama na Vimbldonu: Kecmanović i Siner će igrati peti set, Italijan preživljava srpsku golgotu!
Dvostruki svetski šampion ispao sa SP, država okrenula leđa fudbalerima, otkazali im let za povratak kući
Tim iz Liona je već slavio protiv Le Mana i Gravelina, a sada su imali i dosta dobru partiju protiv Portela.
Prednjačio je u redovima ASVELA Frenk Džekson sa 22 poena, Timoti Luvavu je dodao 16, a bivši "abaligaši", Edvin Džekson i Žofri Lovernj su imali doprinos od 10, odnosno sedam poena.
Pre dolaska u Beograd, ASVEL će igrati još protiv Monaka i Sent Kventina.
(Telegraf.rs)