Evan Furnije se vratio i odmah pokazao koliko znači Olimpijakosu

S. P.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Stefanos Kyriazis/IPA Sport / ipa-agency.net / PA Images / Profimedia

Košarkaš Olimpijakosa Evan Furnije proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) četvrtih utakmica četvrtfinala Evrolige, saopšteno je danas na sajtu takmičenja.

Furnije je u pobedi Olimpijakosa protiv Real Madrida rezultatom 86:84 za 25 minuta zabeležio 23 poena, uz šut iz igre 6/10. On je imao indeks korisnosti 18 i tako prvi put osvojio MVP nagradu u Evroligi.

Košarkaš Panatinaikosa Kostas Slukas imao je najveći indeks - 26, ali je grčka ekipa poražena od Efesa rezultatom 85:82.

Slukas je upisao 14 poena, šest asistencija i tri skoka, uz šut iz igre 3/5.

Čedi Osman iz Panatinaikosa je zabeležio indeks 19 nakon što je postigao 22 poena, tri skoka i dve asistencije uz šut iz igre 9/17.

Košarkaš Reala Mario Hezonja i Huančo Ernangomez iz Panatinaikosa ostvarili su po 18 indeksnih poena.

(Telegraf.rs/Tanjug)