Evroliga potvrdila: Zvezda oborila rekord prošle sezone, ovaj meč će ostati upisan

S. T.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Marko Jovanović

Godinama unazad je Beograd, bilo da je reč o Zvezdi ili Partizanu, grad čije utakmice večitih rivala u Evroligi najviše posećuju navijači iz apsolutno čitavog sveta. Ništa drugačije nije ni ove godine.

Mnoge od utakmica Zvezde i Partizana donele su preko 20.000 gledalaca u Beogradsku arenu, ali se jedna ipak izdigla iznad svih.

Reč je o meču između Crvene zvezde i Žalgirisa, koji je odigran u 27. kolu Evrolige, kada je na na tribinama bilo prisutno 20.999 navijača.

Kada je u pitanju plej-of, najposećenija utakmica bila je druga između Panatinaikosa i Efesa, kada smo gledali 18.845 navijača na tribinama.

Evroliga se pohvalila da je na njenim utakmicama ove sezone bilo prisutno 3.478.727 navijača u zbiru, što je dodatni porast u odnosu na prethodnu sezonu, o čemu je govorio i direktor Evrolige, Paulijus Motiejunas.

(Telegraf.rs)