Jedan od četvorice Nikola završava letnje obaveze u NBA, ovo je učinak nekadašnjeg bisera Mege
Košarkaši Atlante Hoks završili su učešće u NBA Letnjoj ligi sa svim pobedama, pošto su prethodne noći porazili Memfis Grizlis 92:88. To ipak nije bilo dovoljno da u Las Vegasu obezbede Fajnal for, pošto su makar četiri tima sa učinkom 4-0 bolja kada je u pitanju koš-razlika.
Ono što je nas najviše zanimalo u pretposlednjem meču Atlante jeste učinak srpskog košarkaša, koji je nedavno potpisao trogodišnju saradnju sa klubom, uz jednu garantovanu godinu u ugovoru. Nikola Đurišić je odigrao skromnu partiju.
Momak koji je prošle godine u G ligi u Skajkohsima sticao iskustvo preko bare, postigao je sedam poena (3/8 FG) u poslednjem meču uz tri skoka, dve asistencije, ukradenom loptom, blokadom i tri izgubljena poseda. Na terenu je bio 18 i po minuta.
Nadamo se da su partije ovog leta zadovoljile čelnike kluba dovoljno kako bi Nikola Đurišić bio jedan od Srba sa dobrom rolom u sledećoj kampanji. Imaćemo našu koloniju Nikola sa Jokićem, Jovićem i Topićem pored njega, dok su pod ugovorima i Bogdan Bogdanović, Tristan Vukčević, te Bogoljub Marković nakon Drafta, mada se od njega očekuje dvosmerna saradnja i kaljenje u Razvojnoj ligi.
(Telegraf.rs)