Srbija poražena od Slovenije u košarci, ništa od medalje na Evrobasketu

S. I.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: FIBA

Ženska kadetska košarkaška reprezentacija Srbije nažalost nije uspela da upiše pobedu u četvrtfinalu Evrobasketa u Rumuniji. Slovenija je bila bolja od našeg tima i trijumfom 68:51 prošla u borbu za medalju.

I pored toga što je naš tim držao egal do poluvremena, koji je uglavnom išao na stranu Slovenije sa vođstvom od jednog ili dva poseda, u nastavku meča su naše devojke pale i na kraju su ubedljivo poražene.

Dok je na poluvremenu bilo 33:29, u drugom delu meča rivalke su slavile 35:22 i u polufinalu će imati priliku da obezbede medalju. Našem timu ostaje borba za peto mesto.

Ota Požin je u timu Slovenije ubacila 27 poena uz po pet asistencija i ukradenih lopti, dok su Teodora Milošević i Nevena Petrović kod nas dale po 10 poena.

Slovenija će u polufinalu igrati protiv Nemačke, dok će u drugom meču za finale snage odmeriti Španija i Letonija.

(Telegraf.rs)