Bivši košarkaš Zvezde dominirao u Australiji: Ovako nikad nije odigrao u crveno-belom dresu

Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: MN Press / Marko Metlaš

Ovog leta je Džon Braun napustio ekipu Crvene zvezde i odlučio je da se otisne put Australije, gde je potpisao sa ekipom Saut Ist Melburna, a u 4. kolu tamošnje NBL bio je odličan protiv NjUZiland Brejkersa gde su slavili sa 87:81.

Džon Braun je stigao u toku prošle sezone da "ugasi" požar i pomogne nakon povreda, iako je i sam izlazio iz jedne ozbiljnije povrede. Nije baš ispunio sva očekivanja, iako je imao dosta dobrih partija u crveno-belom dresu.

Rastanak je bio neminovan, a sada se skrasio u Austaraliji, gde je dominirao.

Braun je završio utakmicu protiv NjuZiland Brejkersa sa 13 poena i po pet skokova i asistencija. Foksvel je bio najbolji sa 19 poena, Soubi je dodao 18, Luis 13, a Hanter 10. Kod Brejkersa je dominirao Menenga sa 29 poena, a Bejker je dodao 14, dok je Džekson Kartrajt ostao na devet i poena i devet asistencija.

(Telegraf.rs)