Boston izbegao najgori start u poslednjih 50 godina

M. M.
Vreme čitanja: oko 2 min.
Foto: AP/Tanjug

Boston Seltiksi su konačno upisali prvu pobedu u novoj NBA sezoni, i to na impresivan način. Nakon četiri uzastopna poraza, tim iz Masačusetsa je „eksplodirao“ u poslednjoj četvrtini i deklasirao Nju Orleans Pelikanse rezultatom 122:90 u „Smuti King centru“.

Boston nije započeo sezonu ovako loše još od davne 1970/71, pa je duel sa Pelikansima bio ključan da se izbegne istorijski negativan niz. Ekipa Džoa Mazule odgovorila je na pravi način – serijom 35:12 u poslednjoj deonici prelomila je meč i pokazala zašto se i dalje smatra jednim od favorita na Istoku.

Pelikanse je skupo koštalo odsustvo Zajona Vilijamsona, koji zbog povrede stopala nije igrao, kao i centra Kevona Lunija, koji još uvek nije debitovao za svoj novi tim zbog problema sa kolenom. Boston je to iskoristio do maksimuma, dominirao u skoku sa 66 naspram 46, i potpuno zatvorio reket domaćina.

Najefikasniji u redovima Seltiksa bio je Anferni Sajmons, novajlija koji je sa klupe ubacio 25 poena, od čega čak 12 u poslednjoj četvrtini – koliko je postigao ceo tim Pelikansa u tom periodu. Džejlen Braun, inače glavna napadačka opcija tima, imao je problema sa ličnim greškama i odigrao samo 24 minuta, ali je uspeo da zabeleži 15 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Prijatno iznenađenje bio je Džoš Minot, koji je prvi put u karijeri bio starter i odmah postavio lični rekord sa 15 poena. Njegova energija i brzina mogli bi da budu važan faktor u daljem toku sezone.

S druge strane,Džordan Pul je ubacio 22 poena za Pelikanse, Derik Kvin je imao 12, a po 11 su dodali Herbert Džons, Ives Misi i Sadik Bej.

Boston sada ima skor 1:3, a naredni ispit dolazi brzo – u sredu dočekuju Klivlend Kavalirse (3:1), koji su prethodno savladali Detroit sa čak 21 poenom razlike. Biće to nova prilika da Seltiksi potvrde da je pobeda nad Pelikansima bila početak njihovog povratka u formu.

(Telegraf.rs)