Došao u Partizan kad i Žoc, postao miljenik navijača i naprasno otišao, sada je MVP ABA lige

S. I.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: MN Press / Ivica Veselinov

Košarkaš Beča Gregor Glas proglašen je za MVP-a prvog meseca ABA lige u sezoni! U oktobru je slovenački košarkaš briljirao i zasluženo poneo prestižno priznanje!

Novajlija u ABA ligi je u oktobru u regionalnom takmičenju zabeležio dve pobede i dva poraza, a Glas je prosečno beležio 19 poena, 4,8 skokova, 2,8 asistencija i 1,3 ukradene lopte po utakmici za indeks korisnosti od 20!

Gregor Glas je tokom karijere igrao za Primorsku, Dinamik i u sezonama 2021/22 i 2022/23 za Partizan, dok je u drugoj kampanji bio pozajmljen Mornaru. Prethodne dve sezone proveo je u Cedevita Olimpiji. U redove crno-belih je došao u prvoj sezoni Željka Obradovića po povratku u Beograd.

Glas je bio jedan od miljenika navijača u prvoj sezoni u Partizanu, u kojoj je na dvadeset mečeva u proseku imao 4.9 poena, 1.3 skoka i 1.2 asistencije, a u Evrokupu na dvanaest susreta 5.6 poena i po 1.7 skokova i asistencija.

(Telegraf.rs)