Igrao u Partizanu kod Željka Obradovića, košarkaš Rumuna i reprezentivac Srbije se javio: "Hvala navijačima"

S. I.
Vreme čitanja: oko 1 min.

Košarkaši Partizana porazili su Kluž u Rumuniji 92:85, u suretu koji je obeležila divna atmosfera koju su domaći navijači priredili, ali i prekid koji su izazvali na samom početku meča. To je bio samo nastavak dugog dana za njih, tokom kog ih je obradovao momak iz Republike Srpske.

Nakon utakmice, na konferenciji za medije govorio je srpski košarkaš koji nastupa za Kluž Dušan Miletić. Bivši centar crno-belih, jednim delom čak i u doba Željka Obradovića, zahvalio se ljudima koji su došli na meč.

- Mnogo hvala ljudima ovog kluba i naviјačima, јer јe zaista bilo neverovatno. Naravno, bilo bi bolje da smo pobedili, ali sezona јe duga i siguran sam da ćemo pobediti u јoš mnogo utakmica protiv njih.

Analizirao je i susret.

- Mislim da smo odlično počeli meč, a onda smo nekako igrali njihovim tempom. Meč јe mogao da krene u drugom pravcu, mogli smo da pobedimo. Dobra stvar јe što smo napravili neke greške i, ako ih ispravimo, imamo mnogo prostora za napredak, posebno sada, јer smo na pola sezone - istakao je Dušna Miletić

Miletić je nedavno dobio poziv Dušana Alimpijevića u reprezentaciju Srbije, proglašen je za MVP meseca novembra u ABA ligi, a bio je i MVP jedne od runda u Evrokupu.

Crno-beli dres centar je nosio do 2019. do 2022. godine, sarađivao sa Andreom Trinkijerijem, Vladom Šćepanovićem, Sašom Filipovskim i Aleksandrom Matovićem pre Žoca, a kod Obradovića je dobio priliku u šest duela.

Ove sezone u ABA ligi u proseku ima 16 poena i 7.6 skokova, a u Evrokupu isti broj uhvaćenih lopti po utakmici uz 12.3 poena.

(Telegraf.rs)