Penjaroja se obratio pred važnu utakmicu u ABA ligi protiv Dubaija: "Mislim da će..."

V. J.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Marko Jovanović

"Očekuje nas vrlo važna utakmica u kojoj ćemo se boriti za prvu poziciju u ovom prvom delu takmičenja", izjavio je danas trener košarkaša Partizana Đoan Penjaroja uoči meča protiv Dubaija u regionalnoj ABA ligi.

Košarkaši Partizana dočekaće sutra od 20 časova u Beogradskoj areni ekipu Dubaija u utakmici 18. kola grupe A regionalnog takmičenja.

Dubai se nalazi na prvom mestu na tabeli sa svih 15 pobeda, dok je Partizan na drugoj poziciji sa skorom 14/1.

U prvom ovosezonskom duelu dva kluba u ABA ligi, koji je odigran 3. novembra, Dubai je na svom terenu pobedio rezultatom 82:70.

- Oni su dobra ekipa i u dobrom su momentu. Imaju kvalitetne i talentovane igrače, popunjeni na svim pozicijama. Igraju dobro u odbrani i napadu, tako da ćemo morati da igramo čvrsto i da budemo još bolji nego u prethodnim mečevima. Mislim da će ovo biti zanimljiva utakmica za naše navijače da dođu i da nas podrže - rekao je Penjaroja, preneo je sajt Partizana.

Košarkaš Partizana Isak Bonga izjavio je da "crno-beli" moraju da nastave u dobrom ritmu.

- Važno je da se fokusiramo na detalje, da kao tim igramo zajedno i da budemo sve bolji. Na kraju dana, najvažnije je da pobedimo ovu utakmicu i obezbedimo čvrsto prvo mesto na tabeli - izjavio je Bonga.

Po završetku 18. kola ABA lige po četiri najbolja plasirana kluba iz grupa A i B nastaviće takmičenje u fazi Top 8.

(Telegraf.rs/Tanjug)