Grobari neće verovati kada vide kakve brojke ima Rade Zagorac, otišao daleko od Srbije i razbija kako igra
Nekada je bio najveći talenat srpske košarke, kao 35. pik na NBA draftu uzet od strane Boston Seltiksa, a bio i pred stalnim ugovorom u Memfis Grizlisima. Ipak, Rade Zagorac nije uspeo da se probije preko bare, pa ga je nakon Mege, put vratio u Betis, pa Partizan.
Nosio je opremu crno-belih sa promenljivim uspehom od 2018. do 2022, navijači su ga zavoleli, ali je nažalost kvalitet partija koje je prikazivao opao, pa je posle prve sezone pod palicom Željka Obradovića on promenio sredinu.
Nakon Avtodor Saratova, Samare i Bujukdžekmedžea, krajem 2025. preselio se u Aziju i potpisao za klub iz TPBL lige Tajvana Kaosijung Akvas. Tamo, za sada, dominira.
Tako je u petak u pobedi protiv Tajpej Tajšin Marsa 104:90 on ubacio čak 28 poena, uz šut za tri 4/5, uhvatio 15 skokova, a dodao i po dve asistencije i dve ukradene lopte.
Zagorac je odigrao svoj četvrti meč u Tajvanu i za sada u proseku ima 17.25 poena, procente šuta skoro 50 odsto, od čega za tri više od 40 odsto, uz 8.5 skokova i 3 asistencije.
Jeste u pitanju košarka nižeg kvaliteta nego u Evropi, ali Zagorac je, čini se, sa 30 godina pronašao sredinu u kojoj može mirno da nastavi karijeru, beleži sjajne brojke za sasvim pristojnu sumu novca.
(Telegraf.rs)