Bojkot u Francuskoj? Monako preti da neće igrati majstoricu finala protiv Pariza
Haos u Francuskoj vlada pred odlučujući, peti meč finalne serije tamošnjeg košarkaškog šampionata između Pariza i Monaka, koji treba da se odigra u prestonici ove zemlje. Naime, košarkaši kluba iz Kneževine spremni su da bojkotuju ovaj susret u slučaju da za njega budu suspendovani Metju Strazel i Alfa Dijalo!
Kako piše ugledni francuski list L'Ekip, određeni broj igrača Monaka je istakao da neće igrati peti susret ako budu suspendovani njihovi saigrači, koji su napravili ispade tokom trećeg meča ove serije.
Tada je Alfa Dijalo isključen, a odmah za njim je put u svlačionicu pokazan i Metjuu Strazelu, koji je poznatom sudiji Mehdiju Difali rekao da vara i krade u korist Parižana.
Oni su nastupali u četvrtom meču, jer nije bio pokrenut disciplinski postupak, ali bi zato za majstoricu moglo da bude drugačije, prema rečima predsednika lige Filipa Osera. Disciplinska komisija će zasedati pred peti meč.
U Monaku na suspenzije gledaju kao na poraz, jer je već ogroman broj igrača zbog organizacionih problema otpao iz rostera. Već tu neće biti Majka Džejmsa, Danijela Tajsa, Nikole Mirotića...
Ostaje da se vidi kakav će biti epilog, ali je jasno da će dvojica košarkaša biti udarena po džepu. Pitanje je samo da li će biti udaljeni i sa terena za majstoricu.
(Telegraf.rs)