Reprezentacija Francuske dolazi sa Vembanjamom, nema igrača kog je Željko Obradović doveo u Panatinaikos
Košarkaška reprezentacija Francuske gostovaće Srbiji u četvrtak od 20.00 u "Beogradskoj areni", Viktor Vembanjama biće predvodnik selekcije, ali neće biti pojedinih zvezda tima.
Vembanjama će biti prva opcija u napadu talentovane reprezentacije, ali ovog puta u selekciji neće biti Elija Okoboa, ali ni novog pojačanja Željka Obradovića u Panatinaikosu, Geršona Jabuselea. Neće biti ni Timotiija Luvavua koji je ovog leta potpisao ugovor sa Real Madridom.
Bez obzira na to, Francuska će igrati u jakom sastavu. Dolaze Silvan Fransisko, Nadir Ifi, tu je i Rudi Gober, a vraća se u reprezentaciju i Evan Furnije. Na poziciji plejmejkera biće Metju Strazel koji je imao odličnu sezonu u Monaku nakon koje je prešao u Efes.
Posle utakmice u Beogradu, Francuska i Srbija igraće i 23. avgusta u Orleanu. Nakon toga Srbiju čekaju dueli u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo protiv Islanda i Italije.
(Telegraf.rs)