Tzv. Kosovo ima olimpijskog šampiona: Krasnići osvojila zlato

Distrija Krasnići donela prvo zlato za Kosovo u džudou

Džudistkinja sa Kosova i Metohije, Distrija Krasnići, koja predstavlja tzv. državu Kosovo na Olimpijskim igrama, osvojila je zlatnu medalju.

Ona je u finalu kategorije do 49 kilograma pobedila domaću takmičarku Funu Tonaki sa 1:0 vazari poenom.

Ovo je prva medalja za tzv. Kosovo, koje ima samo 5 takmičara.

Prvo kolo je prošla bez borbe, dok je u drugom lako savladala Brazilku Gabrijelu Čibanu. Brzom pobedom nad Čen-Hao Lin iz Kineskog Tajpeja obezbedila je polufinale.

Distrija ima evropsku titulu, svetsku medalju, a sada i olimpijsku. Ovo je druga medalja za tzv.Kosovo na Igrama uopšte. Prvu je osvojila Majlinda Kelmendi, naravno u džudou, u Riju 2016. godine.