Brazil je u četvrtfinalu OI! Jago i Kaboklo čekaju rivala u pohodu na medalju
Košarkaši Brazila u četvrtfinalu Olimpijskih igara
Košarkaši Brazila plasirali su se u četvrtfinale Olimpijskih igara, saopštila je danas Svetska košarkaška federacija (FIBA).
Brazil se u četvrtfinale plasirao kao jedna od dve najbolje trećeplasirane selekcije, bez obzira na ishod preostalih mečeva, saopštila je FIBA.
Preporučujemo
Ovakvu partiju NBA liga ne pamti na Božić: Jokić brutalnim tripl-dablom doneo Denveru neizvesnu pobedu
Nenad Stojaković posebno istakao jednog fudbalera Partizana: "Ništa ovo nije slučajno, idemo po titulu"
Izabranici Aleksandra Petrovića su bolji za poen od Grka, koji su sigurno treći u Grupi A, bez obzira na ishod meča Kanada - Španija.
Koš razlika Brazila je minus sedam, a Grčke minus osam. Južni Sudan kao trenutno treći u grupi C ima minus šest, pa je Grčkoj za prolaz dalje sutra neophodna pobeda Srbije od najmanje tri poena razlike.
Brazil će kao trećeplasirani igrati protiv pobednika grupe A (Kanada ili Španija) ili Sjedinjenih Američkih Država, a ime rivala saznaće posle žreba koji će biti održan po okončanju grupne faze.
(Telegraf.rs/Tanjug)