Australijanci pobedili Špance posle drame za treće mesto u Svetskoj ligi

Vaterpolisti Australije osvojili su treće mesto na završnom turniru Svetske lige na beogradskom Tašmajdanu

Australijanci su posle poraza od Srbije, čiji je glavni sponzor Uniqa osiguranje, igrali protiv Španaca koji su izgubili od Hrvatske.

I jedni i drugi su delovali rešeno da osvoje treće mesto od samog starta, ali je Australija ušla u meč agresivnije posle prvih osam minuta vodila 3:1.

Španija je u drugoj uspela da ublaži zaostatak, ali je Australija na poluvremenu i dalje imala gol prednosti 5:4. U nastavku Španci uspevaju da izjednače na 9:9 i u neizvesnoj završnici Riči Kembel golom donosi prevagu i pogađa za 11:9.

Španija je u poslednja dva minuta uspela da iskoristi novinu u pravilniku pa je i golman Furije uspeo da se upiše u strelce i tako je Španija iskoristila prednost igrača više golom za 11:10 i tek četvrto mesto.

VIDEO - Junak Delfina o meču sa Hrvatima: Čast je igrati s ovim momcima, svi su dobro igrali