Korona virus napao i američki fudbal: Prvi zaraženi je trener Nju Orleansa
U ponedeljak testiran danas saznao rezultate
Korona virus je nemilosrdan, a sada je udario i na američki fudbal. Naime, trener Nju Orleans Sejntsa Šon Pejton potvrdio je večeras ESPN-u da je pozitivan na novi virus.
Preporučujemo
"Džabari Parker je imao indeks -14 zbog ovog igrača, pišite malo o njemu": Trener FMP-a reagovao nakon pitanja
Milojević o TSC-u, bivšem kapitenu Partizana, tabeli Superlige: "Titula jesenjeg prvaka ne donosi ništa"
To znači da je iskusni 56-godišnji trener prvi slučaj zaraženog u NFL svetu.
Trener Svetaca je ispričao kako se u nedelju nije osećao dobro i da je zbog toga u ponedeljak podvrgnut testiranju. Rezultate je dobio danas popodne. Trenutno se odmara kod kuće, kaže da je iscrpljen, ali i da kao i 20% slučajeva nema ni temperaturu ni kašalj.
Pejton se nalazi u samoizolaciji i optimista je da će se oporaviti u potpunosti. On je poručio da je obelodanio svoju dijagnozu s namerom da ukaže javnosti na važnost prevencije i sleđenje saveta o odgovornom ponašanju u vreme pandemije.
(Telegraf.rs)