Rukometašice Hrvatske osvojile evropsku bronzu, komšije rasturile Dansku za podijum

Ženska rukometna reprezentacija Hrvatske osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu pošto je u borbi za podijum savladala Dansku sa 25:19.

Rezultatska klackalica dešavala se u prvom poluvremenu utakmice kada su Hrvatice imale +3, a istu zalihu deset minuta kasnije i protivnice, ali se na veliku pauzu otišlo u egalu (11:11).

Na startu drugog dela igre, selekcija Hrvatske je uspela da održava minimalnu prednost ili da izbegava minus, tako da su do kraja susreta uspele da dikiraju tempo. U poslednjih pet minuta je prednost samo rasla do konačnih +6.

Hrvatsku su do pobede vodile Ježić i Posavec sa po pet golova, a na drugoj strani nije bila dovoljna Hansen koja je postigla pet pogodaka.