Odbojkaši Srbije saznali potencijalnog rivala u četvrtfinalu Svetskog prvenstva ako pobede Iran!

S. T.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Dusan Milenkovic / ATA Images / Profimedia

Odbojkaši Srbije saznali su potencijalnog rivala u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Manili, ako kasnije danas budu uspešni protiv Irana. Biće to prilika za revanš protiv Češke Republike, koja je uspela da u tri seta bude bolja od Tunisa - 3:0 (25:19, 25:18, 25:23).

Može se reći da su Česi odigrali još jedan gotovo perfektan meč i da su držali kontrolu nad situacijom u najvećem njegovom delu, tako da su se zasluženo našli među osam najboljih selekcija sveta, što je za mnoge možda i iznenađenje.

Kada je reč o prvom setu, Češka je vrlo brzo uspela da stigne do četiri poena  razlike, a potom je samo nastavila da uvećava svoju prednost i bez problema je realizovala drugu set loptu, ostavivši Tunis na samo 19 poena.

Drugi set je u početku bio malo interesantniji, ali je presudila serija od 3:0 koju je Češka napravila sredinom ovog dela igre, kada je otišla na pet poena prednosti.

Treći set je bio najzanimljiviji, Tunis je čak vodio sa četiri poena prednosti (18:14), ali je Češka nakon toga napravila veliki preokret, stigla do 24:22 i dve meč lopte, a na kraju prošla dalje.

Podsetimo, Srbija igra sa Iranom kasnije danas od 14.00 časova poslednji četvrtfinalni meč na Svetskom prvenstvu u Manili.

(Telegraf.rs)