Krenula je nova skijaška sezona: Marko Odermat pobednik veleslaloma u Zeldenu
0
0
S. T.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: FABRICE COFFRINI / AFP / Profimedia
Švajcarski skijaš Marko Odermat pobedio je danas u veleslalomu u austrijskom Zeldenu na otvaranju sezone u Svetskom kupu.
Odermat je pobedio u vremenu jedan minut, 56 sekundi i tri stotinke. Švajcarski skijaš je danas u Zeldenu stigao do 46. pobede u karijeri u Svetskom kupu.
Preporučujemo
Ona je jedna od najlepših Kineskinja na svetu, izdala Ameriku, pa svojoj zemlji donela 4. olimpijsku medalju
Željko Obradović stigao u Atinu, pa se oglasio: "Srećan sam, ovde sam poštovan... Posao trenera nije lak"
Drugo mesto u Zeldenu osvojio je Austrijanac Marko Švarc, koji je za pobednikom kasnio 24 stotinke. Treći je bio Norvežanin Atle Li Mekgrat, koji je za Odermatom zaostao 27 stotinki.
Naredna trka u Svetskom kupu u muškoj konkurenciji biće održana 16. novembra u finskom Leviju, a na programu je slalom.
(Telegraf.rs/Tanjug)