Zvezda je vicešampion Evrope, PSŽ jači u finalu Lige šampiona, Partizanu izmakla bronza

S. I.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: MN Press / Ivica Veselinov

Ove subote u hali "Aleksandar Nikolić" održana je Liga šampiona u džudou, najprestižnije evropsko takmičenje za klubove na Starom kontinentu. Dva srpska kluba ostvarila su sjajne rezultate.

Džudisti Crvene zvezde osvojili su srebrnu medalju, pošto je od njih u velikom finalu bio bolji moćni Pari Sen Žermen. Bilo je 4-2 za Francuze.

Nemanja Majdov je u finalu doneo prvi bod Zvezdi pobedom protiv Kristijana Parlatija, aktuelnog šampiona Evrope u kategoriji do 90 kilograma.

Roman Diko je protiv Milice Žabić donela izjednačenje u kategoriji 70+ nakon čega Temur Rahimov Zvezdu vratio u vođstvo u 90+ kategoriji, pobedom protiv Ališera Jusupova.

Faiza Mokdar je izejdnačila u 57- kategoriji protiv Marice Perišić, da bi Žoan-Benžaman Gaba u 73- i Mari-Ev Gaje u 70- pobedama protiv Strahinje Bunčića i Ozbasa Sofija obezbedili preokret i titulu za PSŽ.

Foto: MN Press / Ivica Veselinov

Do bronzane medalje došao je kazahstanski klub Dženis džudo, koji je u borbi za bronzu bio bolji od Partizana, povratnika u elitu, i tima koji se borio do samog kraja.

Kazahstanci su slavili sa 4-1, a jedini bod za crno-bele doneo je Milan Bulaja. Veliki dan za srpski džudo, a malo je falilo da gledamo i večiti derbi u finalu, ali je PSŽ bio prejak u polufinalu.

Dodaćemo da je gruzijski Golden Gori podelio bronzu sa Kazahstancima, dok je Galatasaraj podelio peto mesto sa Partizanom.

(Telegraf.rs)