Zvezda u spektakularnoj utakmici slavila protiv Partizana u večitom derbiju i prišla vrhu tabele

Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: MN Press / vm

Odbojkaši Crvene zvezde slavili su u večitom derbiju punom uzbuđenja protiv Partizana. Rezultat je na kraju bio 3:2 (23:25, 26:24, 21:25, 26:24, 19:17).

Bila je ovo utakmica puna preokreta, neizvesnosti i drame. Crveno-beli su u dva navrata gubili u setovima, ali su u odlučujućem ipak uspeli da dođu do pobede, i to na razliku.

U svakom setu bilo je vrlo neizvesno. Partizan je poveo 1:0. Zvezda je u prvom setu vodila sa sedam poena razlike, ali je Partizan velikim preokretom došao do prvog seta. To nije potuklo crveno-bele koji su uzvratili već u narednom setu.

Zvezda je vodila gotovo čitavim tokom drugog dela igre i na kraju je rezultatom 26:24 izjendačila rezultat na meču. Partizan je ipak bio taj koji je došao na set do pobede posle vrlo dobrog trećeg seta, posebno igre u završnici.

Imali su crno-beli šansu da pobede u četiri seta. Vodio je Partizan 23:21, ali je Zvezda napravila seriju 5:1 i odvela meč u odlučujući, peti set.

Zvezda je u odlučujućem setu imala potpunu kontrolu, četiri vezane meč lopte, ali se Partizan vratio. Ipak, crveno-beli su na kvalitet uspeli da dođu do neverovatne pobede i dođu na korak do prvog mesta koje drži Spartak.

(Telegraf.rs)