Dolaze promene u olimpijski program sportova

S. L.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: FABRICE COFFRINI / AFP / Profimedia

Promene dolaze u olimpijski program sportova i biće neprijatne za neke, upozorila je u Milanu predsednica Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) Kirsti Koventri, preneo je danas AP.

Koventri je detaljno objasnila šta će biti ključna tema tokom njenog mandata na mestu predsednice MOK-a.

- Moramo da budemo iskreni o tome šta funkcioniše, a ponekad, što je još važnije, šta ne", izjavila je Koventri na godišnjem sastanku MOK-a uoči Zimskih olimpijskih igara u Milanu i Kortini, koje će biti svečano otvorene u petak, 6. februara.

- To znači da moramo da pogledamo naše sportove, discipline i takmičenja novim očima kako bismo bili sigurni da se razvijamo u skladu sa našim vremenom. Suočićemo se sa teškim odlukama i razgovorima - to je deo promena - rekla je Koventri.

Rezultati pregleda olimpijskog programa, koji su deo agende "Spremni za budućnost" trebalo bi da budu objavljeni kasnije ove godine.

- Znam da ovi razgovori mogu da budu, i potencijalno će da budu neprijatni, ali su neophodni ako želimo da Igre budu jake za generacije koje dolaze - dodala je predsednica MOK-a.

(Telegraf.rs/Tanjug)