Zbog ove izjave je najtrofejniji sport Srbije ostao bez selektora
Kao grom iz vedra neba ovog ponedeljak je Uroš Stevanović objavio ostavku na mesto selektora vaterpolo reprezentacije Srbije. U vidu zvaničnog saopštenja se oglasio i objavio svoje razloge.
Istakao je da novo rukovodstvo VSS i on očigledno imaju različite poglede na određene stvari, zasmetalo mu je što nije upućena i po koja reč pohvale za rezultate tokom poslednjih godina, kao i iznenadna kritika.
Na osnovu svega što je napisao, jasno je da jae razlog njegovog odlaska obraćanje novog predsednika VSS i bivšeg reprezenativca Slobodana Sora. On je nedavno izabran na tu poziciju kao jedini kandidat.
On je tada istakao i da će stati na put dvojnom vođenju klubova i reprezentacije.
- Selektor neće moći da bude trener u domaćem klubu. Dugo imamo ta preklapanja još od Nenada Manojlovića u Nišu, Dejana Udovičića u Partizanu, Dejana Savića u Zvezdi, Petra Porobića u Jadranu i sada Uroša Stevanovića u Radničkom.
To nije fer prema našem sportu. Bilo je slučajeva da su igrači da bi bili reprezentativci bili ucenjeni da igraju u određenom klubu. Ponavljam, prema sportu to nije fer - rekao je Slobodan Soro.
Ta izjava se izvesno odnosila i na Stevanovića, koji trenira Radnički iz Kragujevca, koji zajedno sa Novim Beogradom dominira prethodnih godina u domaćem vaterpolu.
(Telegraf.rs)