Skandal na Svetskom prvenstvu: Reprezentacija Engleske opljačkana u SAD

N. P.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug / AP

Reprezentativci Engleske spremaju se za prvi meč na Svetskom prvenstvu protiv Hrvatske, a u tome im definitivno nije pomogla situacija koja se dogodila u noći između petka i subote.

Naime, kako prenose brojni britanski mediji, reprezentacija Engleske opljačkana je pred put u Kanzas. Ukradene su kopačke fudbalera, lopte koje su služile za trening, ali i table na kojima je Tuhel pripremao svoje igrače taktički za naredne izazove.

Lopovi su izveli pljačku provaljivanjem u vozila koja su prevozila opremu u Kanzas, a "BBC" prenosi da su dvojica osumnjičenih uhapšena, te da se istraga uveliko vodi. Engleska će morati da se snađe bez opreme neko vreme, potražiće zamensku, a premijernu utakmicu na Mundijalu igraju protiv reprezentacije Hrvatske u sredu od 22.00, a naredni trening imaće u nedelju.

(Telegraf.rs)