Đoković ekspres protutnjao kroz Pariz: Novak lagano do 2. kola Rolan Garosa

Najbolji igrač sveta nije imao mnogo problema sa Mikaelom Imerom

Michel Euler

Novak Đoković  se plasirao u 2. kolo Rolan Garosa pobedivši Šveđanina Mikaela Imera sa 3:0 (6:0,6:2, 6:3)

Samo sat i 37 minuta je bilo dovoljno Đokoviću da počisti rivala sa terena koji je neverovatno spor zbog uslova, pa se mečevi često igraju preko 3 sata.

Meč se igrao na Filip Šatrijeu, gde je stavljen krov zbog promenljvih uslova u Parizu, jer su neki mečevi jednom već prekinuti, tako da ovoga puta nije bilo opasnosti  će zbog loših vremenskih uslova meč biti prekinut.

Alessandra Tarantino

Novak i Imer se do sada nisu sastajali, a 80. teniser sveta u Pariz je stigao nakon što nije uspeo da prođe kvalifikacije u Rimu, kao i posle ispadanja u kvalifikacijama u Hamburgu.

printsktin: Roland Garros/livescores

Novak je raspoložen stigao u Pariz, nakon što je osvojio Rim, a isticao je kako mu vremenski uslovi odgovaraju, kao i da ima ambiciju da napadne titulu.

To raspoloženje se videlo i u prvom setu koji je dobio sa nulom, verovatno i zbog malog straha Imera jer se sastao sa najboljim.

Drugi set je delovao malo ozbiljnije od strane Imera koji je uspeo da se drži do 2:2, a onda Novak ubacuje u višu brzinu, kreće sa svojim drop šotovima, riternovima i sa dva brejka dolazi do 6:2.

Treći set je bio identičan kao drugi s tim da je Imer ovoga puta stigao do 3:3 uz jedan ribrejk. Ali, to mu nije mnogo pomoglo, jer se razgoropadio Đoković i odlučio da ekspresno završi meč sa tri osvojena gema zaredom.

Novak će u drugom kolu u četvrtak igrati  sa Rikardasom Berankinsom koji je pobedio Huga Daliena sa 3:0 (6:1, 6:4, 6:4)

Tok meča:

Đoković - Imer 6:0, 6:2, 6:3

III set

6:3 KRAJ

5:3 Munjevito Nole uzima ovaj gem sa nulom i dolazi na gem od pobede.

4:3: Gledalac je iznervirao Novaka svojim dobacivanjem sa tribina, pa je Srbin odmah oduzeo servis Imeru

3:3 Nije Novak uspeo da osvoji svok servis i približi se još više osvajanju seta. Imer je uspeo da napravi brejk i produži ovaj duel

3:1 Odmah potvrda brejka i lagan put ka pobedi je otvoren.

2:1 Vrlo brzo Novak uzima kontrolu seta u svoje ruke i pravi prvi brejk

1:1 Treći set počinje slično kao i drugi, oba igrača osvajaju gemove na svoj servis

II set

6:2 Lagano uzimanje gem i osvajanje drugog seta.

5:2 Potvrđuje brejk najbolji igrač sveta i održava vođstvo u drugom setu, a zatim ponovo uzima servis Imeru i još jedan gem ga deli do osvajanja seta

3:2 - Ponovo Novak pravi brejk!

2:2 - Novak je oduzeo servis rivalu, ali je ubrzo i Imer uzvratio i poravnao rezultat.

1:1 - Brzo je Novak izjednačio.

0:1 - Osvojio je Imer prvi gem na meču i dobio aplauz navijača.

I set

6:0 - Posle samo 20 minuta Novak je sa nulom "počistio" rivala sa terena. Ovo je ujedno i najbrže osvojeni set na ovogodišnjem Rolan Garosu.

4:0 - Bez izgubljenog poena Đoković potvrđuje brejk!

3:0 - Novi brejk Novaka!

2:0 - Potvrdio je Đoković brejk!

1:0 - Novak pravi brejk na startu, dozvolio je rivalu samo jedan poen u gemu i jasno mu je stavio do znanja šta ga čeka u ovom meču.