Bledi Kecmanović bez otpora eliminisan u drugom kolu AO, Manarino bolji u tri seta

Miomir nije ličio na sebe

Srpski teniser Miomir Kecmanović glatko eliminisan u drugom kolu Australijan opena od Francuza Adrijana Manarina u tri seta 6:1, 6:2, 6:4.

Iako je okršaj Kecmanovića i Manarina važio za jedan od ujednačenijih u drugom kolu Grend slema, taj epitet se držao na snazi samo do četvrtog gema kada je francuski teniser bez izgubljenog poena napravio brejk Srbinu (3:1). Očekivalo se da će se Miomir probuditi brzo, ali do toga nije došlo, već je Francuz nastavio da realizuje prilike i da pravi brejkove, tako da je posle samo pola sata igre osvojio prvi set i prišao jedan korak bliže pobedi.

Miomir jednostavno nije ličio na sebe, pa je prilično lako izgubio i drugi sevis. Nije imao impuls, nije imao ritam sa kojim može da parira protivniku koji je jedinu brejk priliku uspeo da skloni sa dnevnog reda već u drugom gemu, a onda je i sam bio bolji na servis Kecmanovića (1:2). Nakon toga je samo nastavio da pritiska našeg tenisera koji je još jednom poklekao do kraja seta i došao u situaciju da razmišlja već o ubedljivom porazu.

Nada je bila pred očima kada je Kecmanović anulirao četiri brejk lopte na startu trećeg seta, a onda i sam napravio brejk uz potvrdu za 3:0. Ipak, taj blic se ugasio upravo tom serijom, jer je usledila kontra ofanziva Manarina koji je povezao pet gemova u nizu i sačekao svoj servis za pobedu u ovom susretu.

Francuski teniser će nastaviti takmičenje u trećoj rundi kada će odmeriti snage sa boljim iz susreta sedmog tenisera sveta Aleksandra Zvereva i autsajdera Maksima Kresija iz Sjedinjenih Američkih Država.

Pre meča:

Miomir je prilično dobro započeo turneju po Australiji, prešao je dve prepreka na jednom od turnira u Melburnu da bi ga u trećoj rundi izbacila italijanska nada Janik Siner u dva seta.

Nakon toga, startovao je sjajno i na Australijan openu pošto je savladao Poljaka Kamila Majhžaka u tri seta i prilično je u dobroj formi od početka ove sezone.

Sa druge strane, Manarino je godinu počeo porazom u Delrej Biču već u prvom kolu od Kamerona Norija u dva seta, a onda je u drugom kolu takmičenja u Melburnu eliminisan od Markosa Đirona prilično lako.

Ipak, otpočeo je zadatke na Australijan openu prilično dobro shodno tome da mu Denis Novak nije mogao parirati u tri seta.

Kecmanović i Manarino su do sada odigrali jedan međusobni okršaj, i to prošle godine u Kelnu gde je Francuz slavio sa 6:3, 6:3.