Alkaraz demolirao Zvereva u Madridu, evo šta to znači za Đokovića

Španac olako prošao u četvrtfinale

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u četvrtfinale mastersa u Madridu, pošto je u dva seta demolirao Alekandera Zvereva rezultatom 6:1, 6:2!

Meč je trajao sat vremena i 22 minuta, a Alkaraz će u četvrtfinalu igrati protiv Karena Hačanova. Podsetimo, ako uzme trofej u Madridu doći će u situaciju da skine Novaka Đokovića sa prvog mesta ATP liste. Za to će mu trebati minimalan broj bodova u Rimu kasnije.

Tačnije, potrebno je samo da se pojavi u glavnom gradu Italije s obzirom na to da će imati samo pet bodova manje od Novaka koji brani titulu u Rimu.

Alkaraz je već na startu meča uzeo brejk Zverevu i poveo je sa 3:0, da bi u 6. gemu prvog seta iskoristio svoju novu brejk loptu. S druge strane, nijednom nije dozvolio Nemcu da pripreti.

Zverev je u drugom setu uspeo da se spasi u prvoj situaciji kada je Španac dobio priliku za brejk, ali je posle 2:2 Alkaraz vezao četiri gema (dva na servis rivala) za ubedljiv trijumf posle tri meč lopte.