Ovako nešto se retko viđa u ženskom tenisu: Olga Danilović i Arina Sabalenka pokazale pravi značaj sporta

M. B.
V. J.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Telegraf.rs

Olga Danilović nije uspela da napravi novo iznenađenje na Rolan Garosu – moćna Arina Sabalenka bila je prejaka. Prva teniserka sveta slavila je ubedljivo sa 2:0 u setovima (6:2, 6:3) i time eliminisala najbolju srpsku teniserku u trećem kolu turnira.

Već na startu meča postalo je jasno da Olgu Danilović čeka izuzetno težak izazov. Sabalenka je ušla odlučno, nametnula svoj tempo i brzo preuzela kontrolu. Iako je Danilovićeva pokušavala da uhvati ritam i kroz ritmične udarce unese neizvesnost u igru, razlika u snazi i iskustvu između dve teniserke bila je očigledna.

- Veoma sam ponosna, Olga je veliki borac, igrala je kao Top 10 igračica i drago mi je da sam uspela da pobedim - nirano je govorila Sabalenka o Olgi posle meča.

Nakon poslednjeg poena usledio je prijateljski zagrljaj između dve teniserke, koji govori da nije sve samo u sportu, već da bi teniseri i teniserke trebalo jedni druge da podržavaju i u sjajnim momentima, kao i onim veoma teškim u njihovim karijerama.

(Telegraf.rs)