Sabalenka se mučila, izgubila prvi set, pa samlela rivalku!
Beloruska teniserka i prva na svetu, Arina Sabalenka, prošla je u osminu finala WTA turnira u Vuhanu pošto je savladala Slovakinju Rebeku Sramkovu sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:1).
Važila je Sabalenka za velikog favorita na ovom meču, ali se namulila protiv 68. teniserke sveta, koja je iznenadila i osvojila prvi set.
Preporučujemo
Aleksandar Vučić pričao o Novaku Đokoviću: "Siguran sam da će izaći u susret, meni je uvek"
Partizan ostaje bez važnog igrača, Penjarojin miljenik na meti Valensije
Slovakinja je napravila brejk već na startu. Uzvratila je odmah Sabalenka, ali je potom još jednom izgubila servis.
Kasnije je Sramkova do kraja čuvala servis sigurno i došla do vođstva od 1:0 u setovima.
Sabalenka je u drugom setu pojačala ritam i uspela je posle nekoliko brejk šansi da slomi otpor Slovakinje, a kasnije je sačuvala prednost i došla do izjednačenja.
Tu je Beloruskinja i definitivno slomila otpor rivalke, pošto je u trećem setu napravila tri brejka i sa ubedljivih 6:1 obezbedila narednu rundu, gde je čeka Ljudmila Samsonova.
(Telegraf.rs)