Skandal potresa i Balkan, 16 osoba uhapšeno zbog nameštanja mečeva
Veliki skandal drma Balkan, ali i ostatak Evrope zbog skandala vezanog za nameštanje teniskih mečeva. Španski mediji su preneli poslednjeg dana oktobra vest o hapšenju šesnaest osoba, sa Rumunom na čelu.
Rumun je bio mozak operacije nameštanja sportskih okršaja i on je uhapšen u provinciji Gvadalahara, u Španiji, u okviru velike međunarodne akcije koju je koordinisao Evrodžast, a koja je dovela do razbijanja kriminalne mreže specijalizovane za nameštanje teniskih mečeva radi dobijanja profita na klađenju.
Preporučujemo
Evo gde možete da gledate uživo TV prenos meča Bosna i Hercegovina - Italija u baražu za Svetsko prvenstvo
Veljko Paunović najavio promene u timu Srbije posle Španije: "Barselona i Real će zvati za Sergeja"
Prema podacima španske Nacionalne policije, mreža je svojim klijentima obezbeđivala „znatne profite“ kroz direktno uticanje na ishod zvaničnih teniskih utakmica.
Ukupno je uhapšeno 16 osoba: devet u Francuskoj, četiri u Bugarskoj, dve u Rumuniji i jedna u Španiji, prenosi "La Cronica".
(Telegraf.rs)