Ova devojčica je srpsko tenisko čudo: Luna (16) osvojila prvi turnir u profesionalnoj karijeri!
Mlada srpska teniserka, budućnost ovog sporta iz naše zemlje, Luna Vujović uspela je sa samo 16 godina da dođe do svoje prve profesionalne titule! Ona je slavila u finalu W15 turnira u Monastiru, gde je slavila protiv Tamile Gadamauri sa 2:0, po setovima 7:6, 7:6.
Luna Vujović je rođena 2009. godine, a prethodne godine je odigrala dva finala u profesionalnom svetu, ali nije mogla da dođe do trofeja. Sada je uspela da se vrati, te da dođe i do prve titule sa samo 16 godina.
Preporučujemo
Komšije ostale bez baraža za SP u 96. minutu, 60 hiljada navijača tugovalo
Nove informacije: Delije iz Crne Gore napale navijače iz Hrvatske, oteli su im i dve zastave!
Vujovićeva je pred ovaj turnir bila na 1.170. mestu, dok će se sada ponovo vratiti među najboljih 1.000 na svetu.
Igrala je protiv mlade Belgijanke koja je bila i peti nosilac turnira, ali je dva puta uspela da slavi u taj-brejku.
Luna je na ovaj način uspela da napravi i najveći uspeh u karijeri. Sada se Luna nalazi na 943. mestu na svetu, a osvojila je i 15.000 dolara.
(Telegraf.rs)