Novak ima novo lice na treningu, igrao sa teniserom koji je imao veliki skandal na početku karijere!

V. J.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Printskrin X

Najbolji teniser svih vremena - Novak Đoković, priprema se za početak nove sezone, u kojoj želi da se domogne 25. Grend slem trofeja, ali i pokaže da i dalje "nije za bacanj" i da ima još mnogo toga da ponudi.

Pre svega, imperativ će biti da posle duže vremena savlada jednog od vodećeg tandema - Karlos Alkaraz i Janik Siner. Poslednji put je trijumfovao nad Špancem pre tačno godinu dana na Australijan openu, u četvrtfinalu, ali je potom morao da preda meč u polufinalu Aleksanderu Zverevu.

Sada će imati veliku šansu, pošto će u odnosu na prošlu godinu imati tu privilegiju da kao četvrti teniser sveta krene u borbu, odnosno da ne može da se sastane sa Alkarazom i Sinerom do polufinala.

On je prethodnih dana uhvaćen kako trenira sa Kazahstancem koji je 280. teniser sveta, po imenu Vejbit Žukajev. Juče je Đoković odmerio snage sa Denisom Šapovalovom, trenutno 23. teniserom sveta, koji je pre četiri godine imao najbolji rejking i bio u TOP 10. Takođe, imao je jedan veliki peh dok je još bio veloika nada, kada je na Dejvis kup meču svoje reprezentacije pogodio sudiju dorektno u oko, nakon što se iznerivarao posle izgubljenog poena.

(Telegraf.rs)