Ovo je šamar za Federera i Nadala! Legenda zagrmela i otkrila veliku istinu o Đokoviću
Godinama je Novak Đoković bio "crna ovca" u očima teniskog establišmenta samo zato što se usudio da digne glas. Kada je Srbin, zajedno sa Vasekom Pospišilom, osnovao PTPA (Asocijaciju profesionalnih tenisera) kako bi zaštitio prava onih slabije rangiranih koji jedva preživljavaju, naišao je na zid. I to ne bilo kakav zid, već onaj koji su podigli njegovi najveći rivali - Rodžer Federer i Rafael Nadal.
Oni su tada odbili da podrže Novaka, braneći interese bogatih i moćnih, dok je legendarni Džon Mekinro podržao Đokovićeve pokušaje da reformiše tenis, uprkos žestokom protivljenju Španca i Švajcarca.
- Tenis je previše rasparčan i podeljen! To je problem star 45 godina. Još kad sam ja imao 20 godina, pokušavali smo da popravimo položaj igrača, da obezbedimo bolje ugovore sa Grend slemovima i budemo ravnopravni partneri. Međutim, po mom mišljenju, igrači nikada nisu tretirani fer - zagrmeo je Mekinro, direktno potvrđujući razloge zbog kojih je Novak osnovao PTPA.
Amerikanac je "pecnuo" i Nadala i Federera, istakavši da su oni bili zatečeni Novakovim potezom jer su navikli na status kvo.
- Sve ovo dodatno pokazuje da igrači ne sede za stolom na način na koji bi trebalo, jer su previše podeljeni. Ovo je još jedan primer kako je cela situacija izgleda zatekla Rafaela Nadala i Rodžera Federera - rekao je Mekinro.
Podsetimo, dok se Đoković borio za egzistenciju stotina tenisera, Nadal je tada govorio da "druga organizacija nije potrebna" i da su on i Rodžer "smanjili jaz između bogatih i siromašnih". Ipak, Mekinroove reči jasno govore da je ta "briga" bila nedovoljna i da je jedino Srbin imao hrabrosti da se suprotstavi sistemu.
Nažalost, Novak je u međuvremenu izašao iz PTPA i javnosti obrazložio tu svoju odluku.
(Telegraf.rs)