Šta da očekujemo od Novaka?

Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP

Ko ga je otpisivao, nije dobro prošao. Novak Đoković je tu i može protiv ove dvojice đuvegija. Dokazao je to i digao ponovo temperaturu u teniskom svetu. Šta dalje?

Od Novaka se ne očekuje ništa.

Eto.

Čovek je već najbolji svih vremena i nema trenutno nekog ko ga može ugroziti, niti njegove rekorde koji su visoko, iznad neba

Sa 24 Grend slem, 40 Mastersa i sigurnom pričom u nedeljama na broju 1, on nema ničega što ga može u brigu oterati.

Razmišlja više o porodici, prijateljima, slobodnom vremenu. A, ko ne bi? Na ovu planinu se samo može staviti eventualno još koji kamen da postane još viša.

Pobeda protiv Janika Sinera je zagrejala duše, otvorila apetit. Pa, i Karlosa Alkaraza je u Melburnu pobedio prošle godine, naterao ga da čeka baš ovo.

Skoro će mi 39 godina. Prođe lako prva tri kola, ni da se oznoji.

Od njega se može očekivati napad na to da kompletira sve Masterse po tri puta.

To bi mogao da završi u Monte Karlu. On mu nedostaje za tu neverovatnu priču.

Neke sponzorske ugovore mora da odradi. U to spadaju neki određeni turniri kao što je Doha.

Liše toga, skoro neverovatno će ga biti videti na nekom turniru ispod Mastersa.

Eventualno ako se bude ponovo uredila priča Atine.

Ali, to je to. Grend slemovi i Mastersi. I to ne daleko od toga svi Mastersi. Nije mu prioritet i sve je u tome da mu se poklopi sa privatnim htenjima.

Niko ni ne zamera. Dao je već sve i ovo što daje je za ljubav tenisu i Srbiji.

(Telegraf.rs)