Velika pobeda Miše Kecmanovića za četvrtfinale Dalasa
Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dalasu, pošto je posle velike borbe i preokreta savladao domaćeg igrača i 24. tenisera planete, Tomija Pola, sa 2:1 (5:7, 6:4, 6:4)!
Iako je naspram sebe imao favorizovanog Amerikanca i publiku koja je bila na strani Pola, Miša je još jednom potvrdio da poseduje "čelične živce" kada je najpotrebnije.
Meč je počeo veoma tvrdo, a oba tenisera su ljubomorno čuvala svoj servis. Ipak, u samoj završnici prvog seta, pri rezultatu 6:5 za Pola, došlo je do pada koncentracije kod našeg tenisera, što je Amerikanac iskoristio, napravio brejk i poveo sa 1:0.
Mnogi su tada pomislili da će Pol rutinski privesti meč kraju, ali Kecmanović je imao drugačije planove. U drugom setu Miomir je zaigrao znatno agresivnije, stabilizovao je prvi servis i u ključnom momentu oduzeo servis rivalu za 6:4, izjednačivši rezultat u setovima.
Kecmanović je u trećem setu poveo sa 5:1, zahvaljujući brejkovima (dva) koje je uzeo. Međutim, Amerikanac je uspeo da dođe do 4:5 i zapreti, pre nego što je Miša sa nulom dobio poslednji gem.
Ovom pobedom Kecmanović je obezbedio plasman među osam najboljih u Dalasu, ali i pokazao da je forma u usponu, s obzirom na to da je savladao igrača koji je znatno bolje rangiran od njega (Pol je 24, dok je Kecmanović trenutno 66. na ATP listi).
A u četvrtfinalu ga čeka još jedan igrač iz SAD - Ben Šelton!
(Telegraf.rs)