POKOLJ U EGIPTU: 700 islamista osuđeno na smrt
0
7
Osuđeni islamisti čija je presuda pročitana danas su bili optuženi za učešće u ubistvu i pokušaju ubistva policajaca u južnoj egipatskoj provinciji Minja, na demonstracijama 14. avgusta prošle godine
Sud u Kairu je danas na smrtnu kaznu osudio 683 islamista, uključujući lidera Muslimanske braće Mohameda Badija, objavio je egipatski državni tužilac.
Preporučujemo
Gori Moskva, stigla je osveta za Harkov: Ukrajinci zasuli grad dronovima kamikazama, zatvaraju se aerodromi
Medicinska sestra slučajno usmrtila novorođenče: Roditelji male Ilijane očajni, njihova priča obilazi svet
Na istom ročištu je sudija Jusef Sabri preinačio u kaznu doživotnog zatvora 492 od 529 smrtne kazne dosuđene u martu, prenela je agencija AFP.
Osuđeni islamisti čija je presuda pročitana danas su bili optuženi za učešće u ubistvu i pokušaju ubistva policajaca u južnoj egipatskoj provinciji Minja, 14. avgusta prošle godine, na dan kad je policija u sukobima sa demonstrantima u Kairu ubila više stotina pristalica svrgnutog predsednika Mohameda Morsija.
Po čitanju presude se ispred sudnice onesvestilo više žena, članica rodbine osuđenih islamista.
(Telegraf.rs / Tanjug)