Protest advokata u Beogradu (FOTO)
0
2
Advokati koji traže temeljne izmene Zakona o notarima i smanjenje paušalnog poreza, naveli su da je razgovor s ministrom pravde bio "iskren i sadržajan", ali da je potrebno nastaviti dijalog radi pronalaženja rešenja kojim bi obe strane bile zadovoljne
Advokatska komora Srbije u minut do 12 započela je protest na Trgu Nikole Pašića.
Preporučujemo
Ako vidite OVAJ auto, odmah zovite policiju! Misterija nestanka Nemanje (38) iz Kragujevca: ČEKA GA DVOJE DECE
ZA POLA SATA ODE SAV TRUD Oluja opustošila Ivanjicu, meštani u suzama sabiraju štetu: Grad nam polomio sve!
Advokatska komora Srbije započela je svoj protest 17. septembra.
Sastanak ministra pravde Nikole Selakovića s predstavnicima advokature, koji je održan u subotu, 1. novembra, završen je bez dogovora.
Advokati, koji traže temeljne izmene Zakona o notarima i smanjenje paušalnog poreza, naveli su da je razgovor bio "iskren i sadržajan", ali da je potrebno nastaviti dijalog radi pronalaženja rešenja kojim bi obe strane bile zadovoljne.
Skupština Srbije u ponedeljak je raspravljala o izmenama Zakona o notarima i Zakona o prometu nepokretnosti, ali advokati smatraju da se tim izmenama ne ispunjavaju njihovi zahtevi.
(Telegraf.rs / Beta)