Besplatan prevoz za osnovce iz Niša!
Gradonačelnik Niša Zoran Perišić je saopštio da se izašlo u susret zahtevima omladinskih organizacija i udruženjima samohranih roditelja
Svi učenici niških osnovnih škola, koji imaju prebivalište u ovom gradu, od 1. marta imaće pravo na besplatan gradski prevoz, odlučilo je Gradsko veće. Obrazlažući odluku da se osnovcima odobri besplatna vožnja, gradonačelnik Niša Zoran Perišić je saopštio da se izašlo u susret zahtevima omladinskih organizacija i udruženjima samohranih roditelja.
Preporučujemo
NASLOVNE STRANE SUTRAŠNJIH NOVINA: Prelistavanje štampe za nedelju, 21. jun 2026. godine
Ovo je skriveni raj na Tisi za koji malo ko u Srbiji zna: Kao na moru! Plaža je prelepa, idealna i za decu
- Ima mnogo porodica gde jedan ili oba roditelja ne rade, a imaju decu koja pohađaju školu, pa su im izdaci za plaćanje prevoza značajna stavka u porodičnom budžetu. Smatramo da je opravdano da osnovci pravo na besplatan autobuski prevoz zadrže i tokom raspusta kako bi im se omogućilo da ga provedu kreativno, baveći se sportskim i drugim vannastavnim aktivnostima – istakao je Perišić.
Osnovci su do sada mesečnu kartu plaćali od 1.190 do 2.375 dinara zavisno da li žive u prvoj ili u četvrtoj zoni gradskog prevoza.
(D.R.)