6 kvadrata u Parizu - 76.000 evra!
Budući vlasnik neće moći da izdaje ovaj prostor, jer je po francuskom zakonu zabranjeno da se kao stambena jedinica za stalni boravak rentira prostor manji od devet kvadrata, ili za privremeni smeštaj prostor ispod sedam kvadratnih metara
"Stan" u centru Pariza od 6,2 kvadratnih metara prodaje se po ceni od 76.000 evra.
Preporučujemo
Srbin (55) teško ranjen u pucnjavi u Beču, drugi još u bekstvu: Sumnja se da je ovo motiv krvavog obračuna
Bojan iz Novog Sela nestao 2015. godine, proglasili ga mrtvim, sad došlo do neverovatnog obrta: Živ je i zdrav
Ova minijaturna stambena jedinica, pretvorena u garsonjeru, ima tuš i zajednički toalet u potkrovlju i nalazi se u IX pariškom arodondismanu, prenosi list Figaro.
Budući vlasnik neće moći da izdaje ovaj prostor, jer je po francuskom zakonu zabranjeno da se kao stambena jedinica za stalni boravak rentira prostor manji od devet kvadrata, ili za privremeni smeštaj prostor ispod sedam kvadratnih metara.
Obično se tako mali prostori kupuju da bi se izdavali, i vlasnici često krše zakon.
Nedavno je list Figaro pisao o stanaru koji je 15 godina iznajmljivao sobu na mansardi u Parizu od četiri kvadratna metra po ceni od 300 evra mesečno, što je protivzakonito, a takvih primera je u francuskoj prestonici mnogo.
(Telegraf.rs / Tanjug)