UDARIO GROM, 10.000 DOMAĆINSTAVA OSTALO BEZ STRUJE: U ovom delu Srbije je PRAVI HAOS!
Direktor valjevske Elektrodistribucije Zoran Nikolić kaže da je Mionica ostala bez struje jer je grom udario u glavni dalekovod
U Kolubarskom okrugu trenutno je bez struje oko 10.000 domaćinstava. Najviše problema ima u Mionici, gde je bez struje ostala cela varošica, ali i mnoga mionička sela.
Preporučujemo
NASLOVNE STRANE SUTRAŠNJIH NOVINA: Prelistavanje štampe za nedelju, 24. maj 2026. godine
"Ja ću da ti dam, ali..." Luka je prišao baki koja je sedela na ulici, njen potez rasplakao je Srbiju
Direktor valjevske Elektrodistribucije Zoran Nikolić kaže da je Mionica ostala bez struje jer je grom udario u glavni dalekovod. Zbog toga su bez struje ostali svi potrošači od Divaca prema Mionici, pa do Divčibara.
Ekipe ED su na terenu i u narednih nekoliko sati kvar bi trebalo da bude otklonjen. Struje nemaju ni potrošači na dalekovodnom pravcu Valjevo-Leskovice, zatim potrošači u Donjoj Bukovici i u Peckoj.
Posle nevremena koje je zahvatilo Valjevo pre dva dana prijavljen je veliki broj pojedinačnih kvarova u samom Valjevu, tako da ekipe ED još uvek rade na otklanjanju tih kvarova.
(S. S.)