DO POTPUNOG UNIŠTENJA: Putin gađao položaje Islamske države bombama od pola tone! (FOTO) (VIDEO)
- Koristili smo bombe koje su teške oko 500 kilograma, po jednu na dve lokacije koje drže pripadnici terorističke organizacije - rekao je ruski portparol
Ruska avijacija je u utorak u Siriji koristila bombe teške oko pola tone za razbijanje bunkera i utvrđenja.
Preporučujemo
"Rajaner laže! Da Ljubiša nije nosio pojas bio bi mrtav, dobiće visoku odštetu": Advokat Srbina za Telegraf.rs
Opasnost na obali Dunava: Mine pune snažnog eksploziva pojavile se zbog rekordno niskog vodostaja
RUSI SRUŠILI MOST NA EUFRATU: Sprečili džihadiste da prenesu oružje! (VIDEO)
Dve bombe tipa BETAB-500 su bačene na položaje Islamske države u Siriji, kako je navedeno u saopštenju Vojno-kosmičkih snaga.
- Koristili smo bombe koje su teške oko 500 kilograma, po jednu na dve lokacije koje drže pripadnici terorističke organizacije. One su korišćene da bi se uništili ekstremno zaštićeni i utvrđeni podzemni bunkeri, njima nisu gađani gradovi - rekao je portparol Igor Klimov.
Bomba koja može da probije beton posle izbacivanja iz aviona uključuje svoj mini mlazni motor koji joj omogućava da potpuno uništi bilo kakvu podzemnu instalaciju.
(Telegraf.rs/ Izvor: b92.net)